Experiment ARISS pro testování KG-STV

V rámci iniciativy ARISS 2.0 rozšiřuje tým ARISS International své vzdělávací a celoživotní vzdělávací příležitosti pro mládež a radioamatéry po celém světě. Downlink bude na 437,800 KHz (+ – Doppler).

Žádáme radioamatérskou komunitu, aby se zdržela používání hlasového převaděče během tohoto experimentu SSTV 20. února 2022 nad Evropou.

První experiment v sérii bude využívat pozemní stanice schválené ARISS v Evropě, které budou přenášet tyto digitální signály SSTV. První experiment SSTV je plánován na 20. února 2022 mezi 05:10 UTC a 12:00 UTC pro pět průletů ISS nad Evropou. Vezměte prosím na vědomí, že tato událost závisí na dostupnosti rádia ARISS IORS a podpoře posádky ISS, takže může dojít ke změnám na poslední chvíli.

Každá přenosová sekvence se bude skládat z přenosu v čase 1:40 minuty, po kterém bude následovat pauza v čase 1:20 minuty a bude se několikrát opakovat v rámci průletu ISS nad Evropou.

Použitá modulace je MSK bez korekce chyb. Pro dekódování obrazu 320 x 240 px je vyžadován software KG-STV. Software KG-STV lze stáhnout z následujícího odkazu: ZDE

KG-STV

Více informací je k dispozici na webových stránkách: AMSAT-NL.org a ARISS

Klubová stanice OK1KKY pro tuto akci nebude plánovat diplomovou akci, jedna se o test a experiment jiného režimu přenosu obrázků SSTV.

Share it:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *